ТАЛАРХАЛ


  • Огноо:2020/1/2

    ТАЛАРХАЛ

    Сүхбаатар дүүргийн ерөнхий боловсролын сургуулиудын бага ангийн багш нарын математик сургалтыг дэмжих, ажлын байрандаа хөгжихөд түлхэц болох, багшийн мэдлэг, мэргэжлийн ур чадварыг дээшлүүлэх зорилготой энэхүү уралдааныг  уламжлал болгон 5 дахь жилдээ зохион байгуулж байна.

    2019-2020 оны хичээлийн жилд “Чансаа-2019” Математикийн уран бодолтын уралдааныг УИХ-ын гишүүн Д.Цогтбаатарын ивээл дор зохион байгуулан, Нийслэлийн ерөнхий боловсролын 31 дүгээр сургууль дээр 2019 оны 12 дугаар сарын 26-ны өдөр явагдсан болно. Уралдаанд дүүргийн төрийн болон төрийн бус өмчийн нийт 19 сургуулийн 1-8 дахь жилдээ ажиллаж буй бага ангийн 134 багш оролцлоо.

    “Чансаа-2019” Математикийн уран бодолтын уралдааны бодлогын тавилыг Математикийн улсын олимпиадын 5 удаагийн аварга, зөвлөх зэрэгтэй Д. Бат-Орших багш тавьж, 120 минутын хугацаанд уламжлалт аргаар 10 бодлогоор уралдуулан багш нарын оюун ухааныг сорьсон билээ.Уралдааны дүнг нэгтгэхэд:

    1-р байр                    Шинэ үе                                Б. Түмэнбаяр                       Алт

    2-р байр                    1-р сургууль                         Ц. Болорцэцэг                     Мөнгө

    3-р байр                    Хобби сургууль                   З. Анаргүль                          Мөнгө

    4-р байр                    Шинэ үе                                Д. Мөнхжаргал                    Хүрэл

    5-р байр                    35-р сургууль                       Б. Амармэнд                        Хүрэл

    6-р байр                    Шинэ үе                                 О. Төгөлдөрцэцэг                Хүрэл

    7-р байр                    Эрдмийн хөтөч                    А. Дулмаа                             Хүрэл

    8-р байр                    71-р сургууль                       Х. Мягмарсүрэн                  Хүрэл

    9-р байр                    Логарифм                             З. Замбагацэцэг                  Хүрэл

    10-р байр                  31-р сургууль                       Ч. Гантулга                           Хүрэл

    11-р байр                  1-р сургууль                         Б. Оюунбилэг                       Хүрэл

    12-р байр                  3-р сургууль                         Г. Бямба                               Хүрэл

    13-р байр                  2-р сургууль                         О. Оюунгэрэл                       Хүрэл

    14-р байр                  Эрдмийн хөтөч                    Н. Батзориг                          Хүрэл

    15-р байр                  Кингс кидс                            Б. Пүрэвжаргал                   Хүрэл    нар тус тус шалгарлаа.

    Уралдаанд оролцсон бүх багш нартаа талархал илэрхийлье.


    Боловсролын хэлтэс